ABOUT
CATS
TAGS
PAST
LINKS
POSTS
CODES
TEMP
بیوتکنولوژی دانشگاه آزاد واحد نیشابور
چهارشنبه 1393/05/08
 

 روح الله مومن نسب، با حضور در برنامه «صبح با خبر» شبکه خبر:

 

توجه مخابرات به موضوع پیام‌رسان‌های موبایل

کارشناس فضای مجازی با اشاره به اینکه دنیای کنونی به سمت استفاده از فناوری‌های نوین حرکت کرده است، خاطر نشان کرد: دنیا به سمت استفاده از ابزارهایی مانند پیام‌رسان‌های موبایل حرکت کرده و تعاملاتی مانند فروش پالس در همه‌ جای دنیا منسوخ شده است در حالی که هنوز در کشور ما فروخته می‌شود.

وی اضافه کرد: در وضعیت کنونی که با چند کیلوبایت اینترنت می‌توان مکالمه کرد دیگر کسی به سمت خرید پالس نخواهد رفت و حرکت به سمت ارزش افزوده سیاست دنیای ارتباطی امروز است و مخابرات باید بداند که ابزارهای ارتباطی جدید آینده مخابرات را رقم خواهد زد و در صورتی که به آنها توجه کافی نداشته باشیم کاربران اپراتورهای مخابراتی به شدت به این شبکه‌ها تمایل پیدا کرده و روز به روز بر تعداد آنها نیز اضافه خواهد شد.

مومن نسب توجه به موضوع تولید محتوا را لازم و ضروری دانست و یادآور شد: ایران باید علاوه بر تولید محتوا برای کاربران خود باید بتواند مخاطب برون مرزی را نیز جذب کند تا هم از لحاظ فرهنگی و هم اقتصادی کسب درآمد کرده و تورم را کاهش دهند چرا که استفاده از نرم‌افزارهای خارجی باعث خروج ارز از کشور می‌شود.


واریز 4 تا 20 سنت به حساب رژیم صهیونیستی توسط هر کاربر وایبر

این کارشناس فضای مجازی در خصوص تفکر استفاده سالم از ابزارهای پیام‌رسان مانند وایبر را که در یکی از روزنامه‌ها مطرح شده و استفاده ناصحیح آن را بر گردن مخاطب انداخته بود گفت: درست است که استفاده از هر ابزاری به نوع عملکرد مخاطب آن بستگی دارد اما این ابزارها به دلیل آنکه زیر ساختی در ایران ندارند به سمت مقاصد شیطانی از سوی تولید کنندگان آن میل کرده و اطلاعات کاربران را تهدید می‌کنند. از سوی دیگر ابزارهایی مانند واتس‌آپ، وایبر و فیس‌بوک ابزارهای صهیونیستی هستند به طوری که سرور اصلی وایبر در خاک رژیم صهیونیستی است.

وی اضافه کرد: اگر بگوییم برخی از کاربران در سلاخی مردم بی دفاع غزه شرکت داشته‌اند ادعای واهی نبوده است؛‌چراکه هر «کلیک»، واحد پول اینترنت است و بین ۴ تا ۲۰ سنت ارزش‌گذاری شده است که در نتیجه  استفاده از محصولات شرکت‌های صهیونیستی جدا از ارزش بخشی مضاعف، موجب تقویت، کلیک بیشتر و در نتیجه افزایش درآمد بیشتر آنها شده است.

 

زیرساخت ناکافی ارتباطی عامل سوق دادن کاربران به سمت ابزارهای خارجی

مومن نسب با اشاره به اینکه کاربر ایرانی کاربر خوب و آگاهی است عنوان کرد: عدم وجود زیرساخت‌های بومی و عدم تولید محتوا باعث شده است که کاربران باالاجبار به سمت استفاده از نرم‌افزارهای خارجی سوق داده شوند و کاربران با ورود به محتواهای غیراخلاقی این ابزارها وارد باتلاقی خواهند شد که بیرون آمدن از آن سخت است.

وی عدم استفاده از محتواهای غیر اخلاقی را جزو برنامه‌های همه کشور‌ها عنوان کرد و یادآور شد: محدودیت در استفاده از محتواهای غیر اخلاقی تنها مختص ایران نیست و کشوری مانند انگلستان مصوب کرده است که محتواهایی که برای کاربران زیر 18 سال ممنوع باشد در واقع برای همه ممنوع است و مسدود خواهد شد.

کارشناس فضای مجازی به معرفی نرم‌افزارهای پیام رسان داخلی پرداخت و گفت: نرم‌افزارهایی مانند انار، قاصدک و دیالوگ نمونه خوبی برای نرم‌افزارهای حوزه پیام‌رسان هستند.

 

مومن نسب فیلترینگ و مسدود کردن صرف را ناکارآمد و راه‌کار موقت عنوان کرد و گفت: راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات آن هم به صورت فکر شده، بدون شتابزدگی و با استفاده از ظرفیت نخبگان است به طوری که باعث ایجاد هویت ایرانی اسلامی ما شود و تنها محتواهای زیان‌بار را مسدود کند.

وی افزود: اجرای شبکه ملی اطلاعات علاوه بر آنکه باعث عدم خروج ازر به دلیل خرید پهنای باند خواهد بود بلکه سودآوری نیز خواهد داشت.

 

منبع : خبرگذاری دانشجو

 

Tag's: اینترنتخبروایبرموبایل
∫ امیر شیرزاد
یکشنبه 1391/09/19

تروریست نشان دادن مسلمانان و توهین به مقدسات آنها در رسانه‌های غربی دیگر در نزد آنها به رویکردی عادی و متداول تبدیل شده است.در جدیدترین این توهین‌ها، می‌توان به بازی معروف Resident Evil 5 (شیطان مقیم) اشاره کرد. این بازی در سال 2009 برای کنسول‌های PS3 ،Xbox 360، و نیز رایانه‌های شخصی به بازار آمد. سازنده این بازی شرکت ژاپنی Capcom می‌باشد که در ساخت سری بازی‌های رزیدنت اویل دارای شهره است. سیاست‌گذاری شرکت‌های سازنده در نسل فعلی کنسول‌های بازی به گونه‌ایست که آنها پس از عرضه بازی دست به انتشار بخش‌های جدیدی از آن می‌زنند که به DLC معروف است. در واقع DLCها بخش‌های جدید قابل دانلودی هستند که بازی‌باز باید از سایت بازی و با پرداخت پول آنها را دانلود کند تا بتواند به بازی این بخش‌های جدید بپردازد.
در یکی از DLCهای بازی رزیدنت اویل 5 قسمتی وجود دارد که در آن یک جلد قرآن مجید دیده می شود. وجود قرآن در این بازی در واقع حاکی از آن است که دشمنان شما ــ که شر بوده و باید از بین روند و شیطان در آنها نفوذ کرده است ــ قرآن مطالعه می‌کنند که خود به نوعی اشاره به مسلمانان دارد. در این بازی حتی کاربر می‌تواند به این قرآن شلیک کرده و به آن توهین کند .


Tag's: بی احترامی به قرآنبی حرمتی به قرآنرزیدنت اویل 5
∫ امیر شیرزاد
چهارشنبه 1391/09/08

بی شک تاکنون در مورد ۲۰۱۲ و نابودی جهان خیلی چیز ها شنیده اید . ولی آیا واقعیت دارد ؟ چند وقت پیش مطلبی توسط سایت ها و گروه ها منتشر شد که ناسا پیشبینی کرده اوایل دی ماه ، زمین به خاموشی فرو میرود و کسانی که زنده میمانند با جهان جدیدی روبرو میشوند !! و هرکسی بترسد میمیرد !

ما برای شما این مورد را به صورت علمی برسی کردیم تا نگرانی های برخی از دوستان را برطرف کنیم !


EDAME ∫ احسان
سه شنبه 1391/09/07

تعداد کشته‌شدگان به ده نفر رسید.

خبرگزاری فارس: براثر سقوط یک فروند بالگرد در مشهد، 10 نفر کشته شدند.


EDAME ∫ احسان
دوشنبه 1391/08/22

نتیجه جستجوی واژه های محرم، عاشورا و امام حسین(ع) به زبان های فارسی و انگلیسی، در گوگل ایمیج، تنها تصاویر وحشتناک و خون آلود از قمه زنی هیأت های عزاداری در کشورهای پاکستان، عراق ، لبنان و ... را نشان می دهد و جستجوگر خارجی که مایل به آشنایی با فلسفه این رویداد تاریخی و شخصیت امام حسین (ع) باشد، با چنین صحنه های تأسف باری روبرو می شود.Tag's: ashura with google imagesآشورا در تصاویر گوگلی
EDAME ∫ امیر شیرزاد
دوشنبه 1391/06/06

پرویز كرمی رئیس مركز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، با اعلام این مطلب گفت: این نمایشگاه در سالن اجلاس سران در چهار محور انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای، هوا-فضا، نانو تكنولوژی و تجهیزات پزشكی برگزار می‌شود.

وی تصریح كرد: جمهوری اسلامی ایران با نمایش آخرین دستاوردهای بدست آمده در طول سال‌های گذشته به تمامی 120 كشور عضو اعلام می‌دارد كه آماده انتقال تجربیات خود و همكاری در حوزه انتقال دانش فنی است و این اعتقاد را بارور می‌سازد كه اقتدار علمی- فناوری ايران، اقتدار كل كشورهای غیر متعهد را به همراه می آورد.

رئیس مركز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری تصریح كرد: همچنین در سالن همایش‌های صداوسیما كه مختص وزراء و كارشناسان كشورهای غیر متعهد است دیگر دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در زمینه بیوتكنولوژی، میكروالكترونیك، نفت، انرژی‌های نو و... به نمایش در می‌آید.

به گفته وی برای اولین بار كتاب نفیس تصویری كه نمایشگر گوشه‌ای از پیشرفت فناوری كشور در اختیار هیئت‌های شركت‌كننده در این اجلاس نیز قرار ‌خواهد گرفت.

مشاور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور همچنین از خبرنگاران داخلی و خارجی شركت كننده در این اجلاس دعوت كرد تا از این نمایشگاه بازدید به عمل آورند.

∫ هراتی
دوشنبه 1391/05/16پژوهشگران علوم پزشکی دربیمارستان چشم ماساچوست و بیمارستان اطفال فیلادلفیا  کشور آمریکا می گویند طی یک تحقیق مشترک موفق به شناسایی یک ژن انسانی پیچیده شده اند  که عامل بروز نوع مخربی از نابینایی زودرس است.EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم
دوشنبه 1391/05/16

در اواخر دهه ی ۱۹۵۰ و اوایل دهه ی ۱۹۶۰ ، داروی تالیدومید منجر به ایجاد حدود ۱۰۰۰۰ مورد نقص مادرزادی و هزاران مورد مرگ جنینی در سرتاسر جهان گردید . . .EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم
دوشنبه 1391/05/16


پژوهشگران علوم پزشکی در دو کشور آمریکا و کانادا می گویند پس از پژوهشهای متوالی موفق به تولید اسپری پوستی شده اند که زخمها را با لایه ای از سلول های پوستی می پوشاند، و می تواند به بهبود زخمها کمک کند . . .EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم
پنجشنبه 1391/05/12


ابولا (Ebola) یک بیماری ویروسی است که از سوی ویروس ابولا ایجاد می شود. این ویروس از خانواده فیلوویروس ها است که پس از وارد شدن به بدن ، نوعی بیماری تب دار و خونریزی دهنده ایجاد می کند که در ۵۰تا ۹۰درصد بیماران علامت دار به مرگ منجر خواهد شد.البته از ۴ گونه ویروسی ابولا یک گونه تنها به یک ابتلای بدون علامت منجر می شود و به مرگ نیز منتهی نخواهد شد . . . . . . .EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم
پنجشنبه 1391/05/12


مقامات بهداشتی اوگاندا روز شنبه اعلام کردند که تاکنون ۲۰ مورد ابتلا به ابولا در اوگاندا گزارش شده  که ۱۴ نفر آنها کشته شده اند.۲ تن ازمبتلایان نیز در قرنطینه به سر می برند. این ویروس پس از گذشت چند هفته و مشاهده موارد ابتلا و مرگ، تشخیص داده شد. علائم این بیماری نیز با تب شدید آغاز می شود . . . . . .


EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم
جمعه 1391/05/06پژوهشگران علوم پزشکی می گویند طی تحقیقات ژنتیکی دریافته اند که ژن شناخته شده آلزایمر در مسیر پردازش انسولین نیز نقش دارد آنان می گوینداین مطلب نشان دهنده ریشه ژنتیکی مشترک آلزایمر و دیابت است .


EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم
جمعه 1391/05/06


نتایج پژوهشی انتشار یافته که تحولی عظیم در زمینه تشخیص بیماری‌های ژنتیکی پیش از تولد نوزاد محسوب می‌شود. پژوهشگران شیوه‌ای را یافته‌اند که از طریق آن می‌توان ژنوم جنین را با آزمایش‌های ژنتیکی خون مادر و بزاق پدر رمزگشایی کرد. به گفته یکی از کارشناسان، این روش موجب تحولی بزرگ است، اما پرسش‌هایی اخلاقی نیز برمی‌انگیزد.EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم
چهارشنبه 1391/05/04پژوهشگران علوم پزشکی به تازه‌گی‌ ۸ ژن‌ را که در ابتلا به  بیماری آرتروز  نقش دارند را کشف کرده اند. به گفته محققان این کشفف کمک به شناسایی مکانیسم بیماری A.S‌، کرده است .


EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم
سه شنبه 1391/05/03پژوهشگران علوم پزشکی عنوان کردند که با مطالعه مگس میوه در تلاشند به راهی برای جوانی طولانی مدت انسان بیابند. آنان تاکید کردند که عوامل ژنتیکی و رژیم غذایی در مبارزه با پیری موثر نقش دارند .EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم
سه شنبه 1391/05/03

مقام های بهداشتی در آمریکا برای اولین بار دارویی را برای جلوگیری از آلودگی به ویروس “اچ آی وی” تایید کرده اند.

EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم
سه شنبه 1391/05/03پژوهشگران علوم پزشکی در کشور استرالیا در یک مطالعه جدید دریافتند که در افراد بالغ و بزرگسال، چاقی یکی از عوامل مهم در افزایش خطر ابتلا به سیاه سرفه است.


EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم
یکشنبه 1391/05/01پژوهشگران علوم پزشکی می گویند نتایج تحقیقات آنان نشان داده است که  گوشت سفید بعضی از میوه و سبزیجات مثل سیب، گلابی، گل کلم و …که برای حفظ سلامت قلب و عروق مفید است باعث پیشگیری از سکته‌ی مغزی می‌شود.


EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم
پنجشنبه 1391/02/28میزان یادگیری تکلم کودکان همانند سایر ابعاد رشدیشان تا حدود بسیاری با یکدیگر متفاوت است . این توانایی به عواملی از قبیل طبیعت و رشد جسمی قسمت هایی از بدن که در امر تکلم دخالت دارند و نیز توانایی هوشی و یا وجود انگیزه از سوی محیط بستگی دارد . . .EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم
یکشنبه 1391/02/24حضور کمپیلوباکترها در روده انسان موجب اسهال عفونی شدید همراه گرفتگی عضلات شکم، تب و درد می‌شود. پژوهشگران آمریکایی راه تازه‌ای برای درمان این اسهال عفونی آن‌هم با مصرف سیر پیدا کردند.


EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم
یکشنبه 1391/02/24

عسل را با خربزه، زردآلو را با ماست نخورید!

هرگز خود را از غذاهایی که بیشترین ارزش غذایی را دارند محروم نكنید. همچنین مواد غذایی اگر با هم مصرف شوند هم مشکل سازهستند و هم ارزش غذایی خود را از دست می‌دهند.


Tag's: عسلخربزهماستزردآلوارزش غذایی
EDAME ∫ امیر شیرزاد
پنجشنبه 1391/02/21


عوامل میکروبی در محیط زیست پراکنده اند و همواره سلامت انسان حیوان و گیاه را به مخاطره می اندازد و موجب فساد و ضایع شدن مواد غذائی می شوند و بسیاری از عوامل مفید را از بین می برند . . .


EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم
سه شنبه 1391/02/19


دو مرد بریتانیایی که سالهاست نابیناهستند، قسمتهایی از بیناییشان را توسط عمل جراحی پیوند شبکیه باز یافتند. آنان با پیوند شبکیه چشم الکترونیک که در بریتانیایی صورت گرفت توانستند ببینند. این دو قادر هستند نور و حتی بعضی اشکال را به وسیله شبکیه مصنوعی که پشت چشمشان جاسازی شده است ببیند . . .
EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم
سه شنبه 1391/02/19


آسپیرین را باید یکی از مهم ترین یافته های تاریخ داروشناسی دانست. زیرا به نظر می رسد آنچه زمانی به عنوان تنها یک مسکن ساده ساخته شد، دارای آثار فراگیر مفیدی بر سلامتی باشد. نتایج تحقیقات پژوهشگران علوم پزشکی نشاندهنده این موضوع است که آسپیرین می تواند به اندازه سایر داروهای گران‌قیمت مانند ‘وارفارین’ برای بیماران با ناراحتی های قلبی مفید باشد . . .
EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم
سه شنبه 1391/02/19


پوست صورت به به خاطر نقشی که در زیبایی دارد و همچنین به علت آسیب پذیری شدید خود ، همیشه نیاز به مراقبت بیشتری نسبت به بقیه بدن دارد . . .
EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم
یکشنبه 1391/02/17


آزمایشی که با عنوان “انقباض قلب” شناخته می‌شود، هفته آینده در بریتانیا برای اولین‌بار روی انسان انجام خواهد شد . . .
EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم
یکشنبه 1391/02/17


پژوهشگران علوم پزشکی در یک دستاورد جدید، موفق به پرورش رگ های خونی انسان در آزمایشگاه شدند که می تواند انقلابی در جراحی بای پس قلبی ایجاد کند. تولید این رگها از سلولهای پوستی بدست آمده از دست تنها چند هفته به طول می انجامد . . .
EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم
یکشنبه 1391/02/17


پژوهشگران شورای عالی‌ تحقیقات علمی‌ اسپانیا اعلام کردند که با کشف توانمندی های یک پروتئین که قدرت تومورهای سرطانی’ لنفوم بورکیت’ نوعی نادر از سرطان لنفاوی مخصوصا کودکان و جوانان را کاهش می‌ دهد، راهی‌ برای مداوای آن یافتند . . .
EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم
یکشنبه 1391/02/17


پژوهشگران علوم پزشکی ‍ژنی را شناسایی کرده اند که گسترش تومورهای سرطان لوزالمعده را کند می کند. این یافته می تواند به ارائه اهداف درمانی جدیدی برای این بیماری کشنده منجر شود . . .
EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم
یکشنبه 1391/02/17

این سرطان در تمامی گروه های سنی، در جوانان ۱۵ ساله تا سالمندان ۹۰ ساله دیده می شود ولی حداکثر شیوع آن در سنین ۵۵ تا ۸۵ سالگی است. علت واقعی بروز این سرطان هنوز شناخته شده نیست ولی دیده شده است که سیگار می تواند احتمال بروز آن را افزایش دهد. مطالعات نشان می دهد که غذاهای با چربی فراوان همچنین موادی که در صنایع شیمیائی، کک سازی و فلزی استفاده می شوند، در ایجاد این سرطان نقش دارند . . .
EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم
یکشنبه 1391/02/17


دانشمندان اعلام کردند که سلول های بنیادی انسان که از لحاظ ژنتیکی مهندسی شده باشند ، می توانند سلول های آلوده به ویروس اچ.آی.وی را در یک ارگانیسم زنده پیدا کنند و از بین ببرند . . .


EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم
یکشنبه 1391/02/17


پژوهشگران علوم پزشکی سلول بنیادی جدیدی را در مغز افراد بالغ کشف کردند. این کشف می تواند به ارائه درمان های جدیدی برای سکته مغزی و بیماری های تحلیل عصبی منجر شود . . .
EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم
شنبه 1391/02/16

تره کوهی، عملکرد و رشد مغز را تقویت می کند.


تره کوهی، گیاهی شبیه به تره فرنگی، دارای طعم تند مانند پیاز و سیر است. این گیاه از ارزش غذایی فراوانی برخوردار است که در این مطلب به نقل از «ehow» به بخشی از خواص...Tag's: تره کوهیمغزحافظهخواص تره کوهی
EDAME ∫ امیر شیرزاد
شنبه 1391/02/16

۱۰ نوع چای با خاصیت شگفت آور

چای


 درباره خاصیت چای سیاه و سبز اطلاع رسانی زیادی انجام شده است اما چای های گیاهی دیگری نیز وجود دارد که ما از خواص آن اطلاعی نداریم.


Tag's: چایخاصیت چای
EDAME ∫ امیر شیرزاد
شنبه 1391/02/16


ماست با برآوردن نیاز مصرف کننده به غذاهای سالم، غذایی سریع، ساده و مطبوع برای اغلب افراد است. ماست به راحتی در دسترس و قابل حمل است،‌می‌توانید هنگامی که وقت ندارید آن را به بنوشید یا به شیوه قدیم ان را با قاشق بخورید . . .


EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم
جمعه 1391/02/15


قارچ خوراکی ماده غذایی سالم ، لذیذ و سرشار از پروتئین ، انواع ویتامین‌ها ، املاح و آنتی‌اکسیدانت‌ها است که با دارا بودن طعم ، بو و بافت مطبوع در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد . . .EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم
جمعه 1391/02/15


پژوهشگران علوم پزشکی می گویند نتایج تحقیقات جدید نشان داده است که شیر همانند “بنزین” مغز نقش مهمی در پیشگیری یا آهسته کردن فرایند زوال نورولوژیکی ایفا می کند . . .


EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم
جمعه 1391/02/15


پژوهشگران علوم پزشکی در دانشگاه نیوکاسل و منچستر دریافتند که استفاده از رب گوجه‌فرنگی در رژیم غذایی روزانه، راهکار مناسبی برای محافظت پوست در برابر اشعه‌های مضر ماوراء بنفش است.
EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم
جمعه 1391/02/15

استعمال دخانیات باعث ناتوانی جنسی و عقیمی در مردان می‌شود.

سیگار


نباکو همراه با کاغذ و فیلتر و برخی افزودنی‌ها، مواد تشکیل دهنده سیگار است و در واقع سوختن این مواد با هم،‌ موجب پدید آمدن بیش از 4 هزار ماده سمی و 80 ماده سرطانزا...


Tag's: سیگارسرطانعقیمیترک سیگارمواد تشکیل دهنده ی سیگار
EDAME ∫ امیر شیرزاد
جمعه 1391/02/15


ناخنک یا پتریژیوم pterygium ، یک ضایعه گوشتی مثلثی شکل است که از سفیدی چشم (ملتحمه) روی سیاهی چشم (قرنیه) کشیده می شود. معمولا در طرف بینی چشم است. این ضایعه ناشی از رشد خوش خیم بافت پیوندی و رگهای ملتحمه است . . .
EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم
جمعه 1391/02/15

پژوهشگران علوم پزشکی در کالج پزشکی دانشگاه وارویک تاکید کردند شب بیداری های طولانی مدت و اختلال و آشفتگی در الگوی خواب خطراتی جدی مثل سکته مغزی و حملات قلبی را می تواند در پی داشته باشد.
EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم
جمعه 1391/02/15

تتراسایکلین به قدرت باروری مردان زیان می رساند.


استفاده از آنتی بیوتیک تتراسایکلین چه  بسا عواقب وخیمی بر سلامت باروری انسان دارد و باروری و قدرت تولید مثل را در انسان تهدید کند.Tag's: تتراسایکلینتاثیر تتراساکلین روی باروریآنتی بیوتیک تتراسایکلین
EDAME ∫ امیر شیرزاد
جمعه 1391/02/15

پژوهشگران و کارشناسان انجمن سرطان پوست آمریکا به چند نکته مهم برای استفاده صحیح از این کرم ها اشاره کرده اند که توجه به آنها مفید و برای سلامت پوست سودمند است. این کارشناسان توصیه می کنند ضد آفتاب هایی را انتخاب کنید که SPF (میزان توانایی در کنترل اشعه ماورای بنفش خورشید) آنها حداقل ۱۵ باشد.EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم
جمعه 1391/02/15

سازمان بهداشت جهانی (WHO) پس از بررسی پژوهش‌های متعددی، رابطه‌ای احتمالی بین استفاده از تلفن همراه و تومر‌های مغزی نادر می‌بیند. اما هنوز به طور قطعی ثابت نشده که تشعشعات تلفن همراه واقعا موجب بروز بیماری سرطان می‌شود.
EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم
جمعه 1391/02/15

پژوهشگران علوم پزشکی در کشور تایوان می گویند آنان موفق به کشف راز کندی حرکت در بیماران مبتلا به پارکینسون شدند .
EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم
جمعه 1391/02/15


پژوهشگران علوم پزشکی در دانشگاه «ویسکانسین مدیسون» برای نخستین بار در جهان موفق شدند با استفاده از سلول های بنیادی مشتق از خون انسان، ساختار اولیه شبکیه چشم را تولید کنند . . .EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم
جمعه 1391/02/15


“تلومرها” (Telomere) رشته‌های برجسته‌ای از “دی.ان.آ” که در انتهای کروموزوم‌ها قرار دارند . تلومر (Telomere) پایانه فیزیکی کروموزم‌های خطی می‌باشد که از یک توالی غیر کد کننده تشکیل یافته است. در پستانداران تلومر مرکب از تعداد متغیری توالی‌های تکراری، با رمز TTAAGGG می‌باشد. توالی تکرارا شونده تلومری در سایر جانداران نیز دارای فرمول کلی مشابهی است که این شباهت نشاندهنده نقش حیاتی و در نتیجه محفوظ باقی ماندن ساختار تلومر می‌باشد . . .EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم
یکشنبه 1391/02/10

بسم رب شهدا

سلام به همه...همه ی بزرگواران باخبر هستند که دانشگاه ما میزبان دو عزیز دو شهید گمنام هست و من این پست بعد از بحث هایی مبنی بر مخالفت ونارضایتی دوستان برای حضور شهدا در دانشگاه  اماده کرده ام.از همه خواهش میکنم که با دقت این مطلب رو بخوند و نظرخود را در خصوص این موضوع بیان کنند.

خاطره ای از کارگردان آقای ده نمکی:یک روز تو فرودگاه مسکو برای نمایش اخراجی ها رفته بودم،دیدم گوشه ای جونها،دخترها،پسرها جمع شده بودند فلاشها و عکس های بود که پشت سرهم زده میشد.اول فکرکردم شریفی نیاشونه،گلزارشونه،هدیه تهرانیشونه. رفتم جلو دیدم یک پیرمرد90 ساله که10-20 تامدال پوسیده روی لباس کهنش اویزان بود،فهمیدم کهنه سرباز جنگه شونه...جوانان امروزی جمع شده بودنند باافتخار سر ودست میشکوندند برای اینکه باهاش عکس بگیرند.تو میدان سرخ مسکو مقبره ای درست کرده اند عروس ودامادها میان بالای سر سربازان گمنام ادای احترام میکنند.مثل مملکت ما نیست تظاهرات راه بندازند که چرا شهدا را میخواهند تودانشگاه دفن کنند.مثل مملکت ما نیست که فیلم بسازند بگن شهدا حروم خورند.

بزرگ دیگری میگفت:درپایتخت اوکراین وقتی از خیابان ها ردمیشدیم بعضی ازخونه ها جلوتوجه میکنه از کسی پرسیدم گفت:مردم،شهرداری همه مقیداند یک گلدون جلوی در این خونه ها هست سرتاسر سال تو زمستان تو تابستون باید گلهای داخل این گلدون سر سبز باشه تازه قیمت این خونه ها گرونتره چون یکی از کشته های جنگ جهانی تو این خونه بوده

تمام جهان به کشته شدگان جنگاشون احترام میگذارند پس چرا ماها....

چراماها میگیم این استخونهای 30 ساله پیشه..چرامیگیم اینا همه دروغه تو اون کفنا هیچی نیست این سیاسته..چرا میگیم بجای خرج الکی پول،برین تخت جمشیدو درست کنین که رفته زیر آب..چرا میگیم :دیدین تو یکی از فلکه های مشهدهم دفن کردن فلکه رو با بهشت رضا اشتباه گرفتند..پس چرا توی یکی از بزرگترین میدانها جهان کشته شدگان خودشونو دفن میکنند؟؟؟؟

نظرشما چیه؟؟؟

∫ تولی
شنبه 1391/02/09


پژوهشگران کشف کردند که باکتری‌ها چگونه در مقابل آنتی‌بیوتیک‌ها مقاومت می‌کنند. دسته‌ای از باکتری‌هایی فداکار مقاوم برای همنوعان خود ماده‌ای تولید می‌کنند که آنتی‌بیوتیک را از درون آنها به بیرون پمپ می‌کند . . .


EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم
شنبه 1391/02/09


محققان آزمایشگاه زیست شناسی مولکلولی شورای تحقیقات پزشکی انگلیس موفق به ساخت ماده ژنتیکی مصنوعی با قابلیت ذخیره اطلاعات و تکامل در میان نسلها به شیوه مشابه دی ان ای شده اند که انتظار می رود به تحقیقات جدید در پزشکی و زیست فناوری منجر شده و اطلاعات جدیدی در مورد اولین تکثیر مولکولها و تبدیل به حیات در میلیاردها سال قبل ارائه دهد . . .


EDAME ∫ بهزاد طاهری مقدم